Anasayfa » Foto Albümü » Hattat Rakım Ortaokulu 7. Sınıf V. Modül – 20 Mayıs 2017

Hattat Rakım Ortaokulu 7. Sınıf V. Modül – 20 Mayıs 2017

Kültür Karıncaları Edirnekapı'da!

Kültür Karıncaları Projesi'ne ilk kez geçtiğimiz sene, henüz 6. sınıf sıralarında otururken katılan Hattat Rakım Ortaokulu öğrencileriyle geçtiğimiz haftasonu beşinci modülümüzü tamamladık.

"Mahallemizin tarihi" teması çerçevesinde sokaklarını arşınladığımız Karagümrük ve Edirnekapı mahallelerinin tarihini keşfe çıktık; kapı komşusu olduğumuz Kariye Müzesi'nin, Mihrimah Sultan Külliyesi'nin, Edirnekapı Kuş Pazarı'nın ve Surların hikayelerini dinledik.

Hattat Rakımlı Karıncalar artık 8. sınıf öğrencisi olmaya hazırlanıyorlar; yaşadıkları kenti ve insanlık tarihinin ortak değerlerini korumaya ise çoktan hazırlar çünkü bilinçliler, heyecanlılar, farkındalar! Onlar artık kocaman Karıncalar!

Bu modülümüzde bize destek olan

Asitane Restaurant'a,
Edirnekapı Kuş Pazarı'na,

ve Karıncalarımızı hiç yalnız bırakmayan tüm gönüllülerimize Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı olarak teşekkürlerimizi sunarız.

 

Haberler

Kültür Karıncaları Patara'da!

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Saint Joseph Fransız Lisesi'yle süregelen işbirliği çerçevesinde Kültür Karıncaları Projesi'ni Kaş'a taşıdı; Kaş Palamut Ortaokulu öğrencileri haftasonunda Patara Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Kültür Karıncaları Tarihi Yarımada'da

Kentin Tarihinin Katmanları Arasında...

>Kültür Karıncaları Seyrantepe’de

2016-2017 eğitim yılı bahar sömestrinde Seyrantepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle ilk durağımız 11 Şubat’ta Galata Kulesi olacak.

Kültür Karıncaları Beşiktaş'ta

2016-2017 eğitim yılı güz sömestrinde Büyük Esma Sultan Ortaokulu 6. Ve 7. sınıf öğrencileriyle 5 Kasım'da ilk durağımız Galata Kulesi oldu. 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize,

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaoku...

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde yaşadığımız kenti ve korumakla, yaşatmakla yükümlü olduğumuz kültür varlıklarımızı Kuştepe'den Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileriyle keşfediyor, geziyor ve öğreniyoruz.

Kültür Karıncaları Beşiktaş sokaklarında mahalle k...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle sürdürdüğümüz Kültür Karıncaları Projemizde geçtiğimiz haftasonu Beşiktaş'taydık.

Hattat Rakım Ortaokulu öğrencileri artık Kültür Ka...

Profesyonel Rehberlerimiz Mustafa Kesim, Ozan Bahçe ve Yeşim Çözeli'nin öncülüğünde Meryem Ana Ayazması, Aya Nikola Kilisesi, Ahrida Sinagogu ve Rüstem Paşa Camii’sini gezdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

II. Modülümüzü Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı ve Four Seasons Otel'de gerçekleştirdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle Galata'da...

I. Modül etkinliğimizde Galata Kulesi ve Armada Oteli'ni gezdik!

Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri artık Kült...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle III. ve aynı zamanda son modülümüzü Sadberk Hanım Müzesi'nde gerçekleştirdik.


Tüm Haberler


Bizden Haberdar Olun!