Anasayfa » Kültür Gönüllüleri » Gönüllülerimiz ve Destekçilerimiz

Gönüllülerimiz ve Destekçilerimiz

 

 

 

2015-2016 Eğitim Yılı geride kaldı; ardında bilgi, deneyim, heyecan ve coşku dolu yepyeni Kültür Karıncalarıyla…

 

2003’ten bu yana her sene gelişerek ve güçlenerek süregelen bu projemiz, nice Gönüllümüzün karşılıksızca ve tutkuyla taşıdığı sayısız tuğlayla örüldü, büyüdü, yenilendi ve bugünlere geldi…

 

Bu emekler sayesinde geriden kalan sene içinde, Büyük Esma Sultan Ortaokulu (Beşiktaş), Hattat Rakım Ortaokulu (Karagümrük) ve Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu’ndan (Kuştepe) kentine, mahallesine, tarihine ve kültürüne karşı duyarlı ve bilinçli 135 Kültür Karıncası doğdu.

 

Bu yıl görev alan birbirinden değerli gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, yüreklerini -gerek hazırlık çalışmalarında gerek sahada- büyük özveriyle ortaya koydular ve zengin, keyifli, anlamlı günler, saatler, anlar yaşandı. Her bir Kültür Karıncası, yeni Kültür Karıncalarının müjdesini verdi…

 

Bu yıl uygulamamıza katkıda bulunan Gönüllülerimizin her birine Vakfımız, geçmiş ve gelecek Kültür Karıncalarımız, kentimiz, tarihimiz ve kültür varlıklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Ali Çivili - Bahadır Alın - Baki Kaan Fenercioğlu - Başak Sarıçayır - Bengi Çakar – Canan İnal - Çığ Berfuğ Fersah Karakaya - Doğa Dal - Duygu Bilgin - Ece Yazıcıoğlu - Edibe Buğra - Elif Kıncı - Elifcan  Sarıçoban -  Emre Bostancı - Emre Tukur - Esra Bektaşoğlu - Ferzan Uçucu - Filiz Genç Kayol - Gülden Keser - Gülşah Gümüş Akın - Halil Özdemir - Hande Erensoy - Hazan Havlucu - Hivda Kaplan - Hürrem Kutlu - İlknur Uçar - Kaan Kıncı  - Mana Kalaydın - Mansur Karakoç - Mustafa Kesim - Nazan Şentürk - Nur Bildik - Nuray Özdemir - Ozan Bahçe - Ozan Torun - Ömer Özgen - Özge Er - Özmen Türkeli - Sevgi Karakaya - Sinem Koçyiğit - Şenay Türkeli - Tijen Kayralcı - Turgay Tuna - Utku Sonsayar - Yasemin Gülcü - Yasin Öz - Yeşim Çözeli - Yıldırım Büktel - Yurdanur Ay Paşa ve her an yanımızda olan Faruk Pekin…

 

 

 

Uygulamamızı gerçekleştirmemiz için bize destek olan Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyelerine, Fest Travel’a, Divan Catering’e, Kadir Has Üniversitesine, Armada Oteli’ne, Sultanahmet Four Seasons Oteli’ne, İstanbul Deniz Müzesi’ne, Bahçeşehir Üniversitesi’ne, Şişli Belediyesi’ne, Beşiktaş Belediyesi’ne ve Fatih Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 

Beraberliğimiz kalıcı olması dileğimizle…

 

 

Haziran 2016 Teşekkürler

 

Haziran 2015 Teşekkürler!

 

 

 

 

 

 

 

Haberler

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile II. Modülümüz...

Kültür Karıncaları kentin tarihini keşfetmeye devam ediyor!

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile I. Modülümüz...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri yeni kültür yolculuklarına başladı!...

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle III. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle üçüncü modül de geride kaldı.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle 4 Kasım tarihindeki ikinci buluşmamızda Sultanahmet Meydanı ve Yerebatan Sarnıcı'ndaydık.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle I. Modülümüz...

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 Eğitim Yılı çalışmaları Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle başladı. 21 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen ilk modülümüzde Galata Kulesi ve Kadir Has Üniversitesi'ni ziyaret ederek kentimizin tarihini ve kültürel simgelerini işledik.

Kültür Karıncaları Patara'da!

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Saint Joseph Fransız Lisesi'yle süregelen işbirliği çerçevesinde Kültür Karıncaları Projesi'ni Kaş'a taşıdı; Kaş Palamut Ortaokulu öğrencileri haftasonunda Patara Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Kültür Karıncaları Tarihi Yarımada'da

Kentin Tarihinin Katmanları Arasında...

Kültür Karıncaları Seyrantepe’de

2016-2017 eğitim yılı bahar sömestrinde Seyrantepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle ilk durağımız 11 Şubat’ta Galata Kulesi olacak.

Kültür Karıncaları Beşiktaş'ta

2016-2017 eğitim yılı güz sömestrinde Büyük Esma Sultan Ortaokulu 6. Ve 7. sınıf öğrencileriyle 5 Kasım'da ilk durağımız Galata Kulesi oldu. 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize,

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaoku...

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde yaşadığımız kenti ve korumakla, yaşatmakla yükümlü olduğumuz kültür varlıklarımızı Kuştepe'den Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileriyle keşfediyor, geziyor ve öğreniyoruz.

Kültür Karıncaları Beşiktaş sokaklarında mahalle k...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle sürdürdüğümüz Kültür Karıncaları Projemizde geçtiğimiz haftasonu Beşiktaş'taydık.

Hattat Rakım Ortaokulu öğrencileri artık Kültür Ka...

Profesyonel Rehberlerimiz Mustafa Kesim, Ozan Bahçe ve Yeşim Çözeli'nin öncülüğünde Meryem Ana Ayazması, Aya Nikola Kilisesi, Ahrida Sinagogu ve Rüstem Paşa Camii’sini gezdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

II. Modülümüzü Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı ve Four Seasons Otel'de gerçekleştirdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle Galata'da...

I. Modül etkinliğimizde Galata Kulesi ve Armada Oteli'ni gezdik!

Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri artık Kült...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle III. ve aynı zamanda son modülümüzü Sadberk Hanım Müzesi'nde gerçekleştirdik.


Tüm Haberler


Bizden Haberdar Olun!