KÜLTÜR BİLİNCİNİ GELİŞTİRME VAKFI KÜLTÜR KARINCALARI PROJESİ
Projeler
Beşiktaş Bilsem Haliç Modülü (Online)

 

Kültür Karıncaları Projesi, pandemi koşulları nedeniyle saha çalışmalarına verilen zorunlu aranın ardından, "online" uygulamasıyla yeni bir başlangıç yaptı.

Geçtiğimiz haftasonu, Beşiktaş BİLSEM öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz ilk buluşmamızda, İstanbul'un kent tarihini ve kültür varlıklarını keşfe Haliç'ten başladık.

Haliç'in iki yakasındaki tarihi yapıları, üretim merkezlerini ve ulaşım olanaklarını incelediğimiz bu buluşmada, Kültür Gönüllülerimiz her zamanki gibi başrolde, Kültür Karıncalarının yanındaydı. Rehberlerimiz Müge Akbaba ve Çağla Öztek'in anlatımlarıyla çıktığımız ilk yolculuk böylece tamamlandı. Bilgi, keyif ve eğlenceyle...

Beşiktaşlı Kültür Karıncalarımızla bir sonraki buluşmamızda, bu defa Boğaziçi'ne doğru yol alacağız.

Haberlerimizi almak ister misiniz?
Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) Galata Modülü 2020-1

 

Kültür Karıncaları Projesi kapsamında Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri geçtiğimiz Cumartesi günü yeni kültür yolculuklarına başladı!

Bağlar, Reşitpaşa, Bahçeköy, Sarıyer ve Kazım Karabekir SAGEM şubelerinden projeye katılan Kültür Karıncaları, rehberleri ve Kültür Gönüllüleri eşliğinde "İstanbul'u Tanımak-Kentin Simgeleri" modülünde Galata Kulesi'nden İstanbul'u seyretti, Galata sokaklarında kentin mimari dokusunu inceledi, Kadir Has Üniversitesi'nde kentimizin simgelerini resmeden rengarenk afişler hazırladı.

Büyük bir ilgi ve keyifle geri bıraktığımız ilk modülümüzde her zamanki gibi yanımızda olan

Divan İstanbul'a,
Kadir Has Üniversitesi'ne
FEST Travel'a,
Sarıyer Belediyesi'ne,
Beşiktaş Belediyesi'ne
ve sevgili Kültür Gönüllülerimize sonsuz teşekkürler.

SAGEM'li Kültür Karıncalarıyla bir sonraki buluşmamızda rotamız Sultanahmet Meydanı, temamız "Tarihin Katmanları".